Korzyści jakie daje biuro księgowe w mieście Kraków Biuro księgowe Kraków - cennik, usługi
rss feed

Korzyści jakie daje biuro księgowe w mieście Kraków

Osoby indywidualne, prywatne stanowią obecnie znikomy procent Klientów biur rachunkowych. Obecnie niemal każdy z łatwością może z podatku rozliczyć się samodzielnie. Biuro księgowe Kraków musi odpowiadać potrzebom rynkowym. W zdecydowanej większości biura rachunkowe nastawione są na rozliczanie przedsiębiorstw- małych, średnich i dużych firm. Biura rachunkowe oferują swe usługi zarówno podmiotom jednoosobowym, spółkom czy firmom o każdej innej formie prawnej. Zwolennicy takie rozwiązania mówią przede wszystkim o korzyściach finansowych. Jak to jednak wygląda jeśli pod uwagę weźmiemy realne liczby? Według zapytanego przez nas eksperta powierzenie księgowości zewnętrznemu podmiotowi daje oszczędności nawet na poziomie 50 % w porównaniu do prowadzenia księgowości poprzez zatrudnienie specjalnie delegowanej do tego zadania osoby.

Biuro księgowe w Krakowie daje wymierne korzyści

Przedsiębiorca zatrudniający księgowego na etacie ponosi wydatki związane z pensją oraz zakupem sprzętu komputerowego. Księgowy na etacie musi mieć swoje miejsce pracy, swój komputer a przede wszystkim oprogramowanie do prowadzenia księgowości. Księgowy powinien również bezustannie aktualizować swoją wiedzę. Pracownika co jakiś czas trzeba więc wysłać na szkolenia po to by podnosił swoje kwalifikacje. Do tego dochodzi konieczność opłacenia pensji, również gdy księgowy jest na urlopie czy chorobowym. Zatrudniając biuro księgowe Kraków odchodzi konieczność poszukiwania specjalisty na rynku. To biuro rachunkowe odpowiedzialne jest za zatrudnienie fachowców. Rzecz jasna każdemu profesjonalnie działającemu biurze księgowe,mu zależy na zatrudnieniu wyłącznie rzetelnych i doświadczonych księgowych. Ponadto osoba obsługująca naszą firmę w biurze rachunkowym w trakcie swojej pracy zawodowej do czynienia miała z wieloma różnymi podmiotami gospodarczymi. W trakcie kariery musiała więc znaleźć odpowiedź na wiele wątpliwości, zgromadziła już całkiem spore doświadczenie. W sytuacjach podbramkowych taki księgowy sprawdza się o wiele lepiej niż ten pracujący na jednym etacie i obsługujący tylko jedną firmę.

Biuro Księgowe Kraków

Powierzenie rachunkowości zewnętrznemu podmiotowi ogranicza również ryzyko zaistnienia błędów. Każdy błąd popełniony przez księgowego może przedsiębiorstwo naprawdę sporo kosztować. Przede wszystkim z firmy zostaje zdjęta odpowiedzialność karna i cywilna za popełnione błędy księgowe. W wielu przypadkach błędy powstałe na skutek prowadzenia nierzetelnej księgowości mają swój finał w sądzie. Przedsiębiorca w razie popełnionych błędów będzie mógł dochodzić odszkodowania z tytułu OC księgowego. Rzecz jasna jeśli księgowy zatrudniony na etacie popełni błędy w wyniku, których powstaną szkody dla firmy przedsiębiorca również może żądać od niego odszkodowania. Nie może być ono wyższe niż trzykrotność pensji księgowego brutto. Zadowolenie przedsiębiorcy z usług świadczonych przez biuro księgowe Kraków uzależnione jest w głównej mierze od dobrego wyboru podmiotu zajmującego się księgowością.

Leave a Reply